تصویر ثابت

خانه / اخبار / شهیدحسن تمکین وش

شهیدحسن تمکین وش

زندگی نامه شهید :

امروز چشمان قلم مرثیه سوگ می‌سرایند و بر اوراق جنون نقشی از غربت به یادگار می‌نهند. واژگان ، فصلهای خاطراتم را نوازش می‌دهند. و صفحات کاغذ جولانگاه شیدایی قلم شده است ، ترنم احساسم چله‌نشین قامتی سبز از دیار حماسه شده و یاد حسین تمکین وش ذهنم را نوازش می‌دهد .

نازنین خالق یکتا ، در گلستان وجود نام او را به سال ۱۳۴۱ در دفتر دنیا نگاشت و ارومیه زادگاه مردی از قبیله خوبان شد.

خاک دیار یار مشام جان را عطرآگین و شمیم بوی تربت حسینی ، خانه صالح را پر از خاطره می‌کرد . او که عمری دل به دیار کربلا سپرده بود نام کودکش را حسین نهاد ، آنگاه کام او را با تربت حضرت برداشت و خنکای تربت حسینی قلب کوچکش را سبکتر از پرواز قاصدکها ، بر مشبکهای نقره‌ای  گره ‌زد.

حسین دوران تحصیل را تا اخذ مدرک دیپلم با موفقیت سپری کرد و در سال ۱۳۶۰ وارد تربیت معلم تبریز شد . صمیمانه‌ترین عاطفه‌ها نیز در فصل خزان فراق به دامان دلدار پناه می‌برند و ندبه‌های دلتنگی دل را تا مرز  مقدس عشق می‌کشانند. سودای دل را با پیوستن به حضرت دلدار ادامه  داد و بعد از مدتی تحصیل ، تربیت معلم را رها کرد و راهی حوزه علمیه تبریز شد ، بعد از فراگرفتن مقدمات حوزه اشتیاق نوشیدن از جام ولای کوثر ، کویردلش  را راهی دیار مقدس قم کرد و درمحضر استادانی الهی ، علوم دینی را آموخت.

چشمه ساری که از دامان خمین می‌جوشید عطش هویت انسانی ـ که در رژیم سابق غبار آلوده شده بود ـ را شستشو داده و سیراب کرد .

آنگاه که پیر خمین با پتک بیداری خانه ستم را ویران می‌کرد ، حسین در نگاه این نگار آسمانی‌ هاله‌ای از توحید می‌دید و با تمام وجود می‌گفت : عشق به خمینی ، عشق به تمام خوبیهاست.

چندی نگذشت که سواران پلیدی با لباسهای اهریمنی به کشورمان یورش بردند و بابیل‌های الهی در طیرانی مقدس رقص زشت کفتاران بعثی در خاک ایران زمین را بر نتافتند و با آنها وارد نبرد شدند .

شهید تمکین وش ۱۱ بار به جبهه اعزام شد. او درس لمعه را رها کرد تا لمعات ملکوتی بر جانش بنشیند. در عملیاتهای بیت المقدس و الفجر مقدماتی و کربلای ۵ شرکت کرد.

آن هنگام که ستاره‌ها  ترانه نور می‌خوانند ، او بر گستره نیاز می‌نشست و در زیر باران مهتاب گونه ملائک دل را به میزبانی عرش خدا می‌برد .

و شلمچه آفتابین شبهایی را به یاد دارد که خورشید وجود حسین بر سجاده عشق طلوع می‌کرد. او که در معرکه جهاد آرپی‌تچی زن بود ، همچون بزرگ جانباز کربلا با اصابت تیر به دستش مجروح شد ولی عمامه سر را بر دست مجروح بست و با خروشی عاشقانه بر قلب دشمن حمله ورشد ، بدن مبارکش هدف تیر تانک قرارگرفت و درتاریخ ۳۰ / ۱۰ / ۶۵ شهد شیرین شهادت را از دستان ساقی کربلا نوش کرد و پیکر مقدسش درزیر باران اشک در باغ رضوان ارومیه به خاک سپرده شد .

«روحش شاد و راهش پر رهرو باد»

خاطرات شهید :

دریافت

تصاویر شهید :

درباره‌ی مدیر

حوزه علمیه امام خامنه‌ای مدظله العالی ارومیه تاسیس سال 1394

حتما ببینید

جلسه اخلاق

جلسه اخلاق درمحضراستاد عالیقدرحجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدمهدی قریشی(نماینده محترم ولی فقیه)درحوزه غلمیه امام خامنه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *